Ekol Dedektiflik ve Araştırma Bürosu

+90 (212) 570 75 32

+90 (532) 260 19 58
+90 (850) 346 19 58


Personel Araştırma

Personeliniz ile ilgili bir çok bilgiye ihtiyacınız var ancak vaktiniz ve imkanınız yok biz sizin yerinize bilgi topluyoruz. Personel takibi ve araştırması ile ilgili uzun yıllardır dünyanın bir hayli ülkesinde çalışma konusunda faaliyet gösteren firmalar bulunmaktadır. Bu konuda uzun yıllardır çalışma yapan firmalar kendi bünyelerinde ki oluşturdukları profesyonel kadro ile güvenlik, istihbarat ve araştırma gibi faaliyetleri yürütmektedir.

Şirketler için önemi gittikçe artan konulardan bazıları, saklı bilgilerin savunması, personel görevlendirmeleri, güvenlik gibi konulardır. Bu çalışmaları da firmalar yerine yapan personel takibi ve araştırması işlemini gerçekleştiren dedektiflik firmaları vardır. Bu dedektiflik firmaları kendi bünyesinde güvenlik, istihbarat ve araştırma birimleri bulunduramayan şirketlere ve bu birimleri bulunan ancak bu konuda yardıma ihtiyaç duyan firmalara bu konuda yardımcı olmaktadırlar.

Sektörde söz sahibi ve kendini ispat etmiş dünya çapında ki firmalar personel takibi ve araştırma hizmetlerinden, personellerin verimliliklerini arttırmak, güvenilirliklerini ve firmaya sağladıkları katkıları ölçmek emeliyle bu hizmetten yaygın olarak yararlanmaktadırlar. Özel dedektiflik firmalarının personel takibi ve araştırması dahilinde yaptığı çalışmalara verilebilecek örnekler şunlardır;

Firma bünyesinde bulunan her türlü araç, gereç, ticari ürünler, fatura, çek gibi resmi evraklar denetim altına alınmalı şayet alınmamış ise hırsızlık suçunun gerçekleşip gerçekleşmediğine konusunda ihtiyaç duyulan araştırmaların yapılması oldukça ehemmiyetlidir. Bu araştırmalar yapılırken hiçbir ayrım yapılmadan şirketin en üst yetkilisinden, şirket ortağı, idare heyeti azaları, genel müdür, personeller, temizlik personelleri, en alt pozisyonda çalışanına kadar herkes araştırılmalıdır.

Firmanın ürünlerinin depolandığı deponun çalışanları tarafından ürünlerin depo dışına çıkarılması ve satılması şirketi çok büyük parasal ve içsel zarara uğratacak hırsızlıklar arasındadır. Bunların yanı sıra firma çalışanlarının araç, gereçleri ve firma olanaklarını kendi kişisel işlerinde kullanmalarda firmayı maddi manevi zarara uğratacağı için bu vaziyetlerde hırsızlık suçu olarak görülebilir.