HUKUK DANIŞMANLIĞI

Boşanma ve Velayet Davalarında Hukuk Danışmanlığı Hizmeti

Ekol Dedektiflik olarak Hukuk Danışmanlığı alanında da sizlere geniş yelpazede hizmetler sunmaktayız. Hizmet alanlarımız arasında öncelikli konular arasında Boşanma & Velayet Davaları gelmektedir, Boşanma: Medeni Kanuna göre kadın ve erkek için boşanma nedenleri farklılık göstermez, her iki taraf için de aynıdır.

 


Boşanma nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

Eşlerden biri ALDATIRSA, diğer eş boşanma davası açabilir (madde 161). Zina eylemi (aldatma) nedeniyle geçimsizliğe dayanarak boşanma davası açmak mümkündür. Dava açma hakkı olan eşin, zina olayını öğrendiği günden başlayarak altı ay içinde, ve zinanın yapıldığı tarihten itibaren her durumda dava açmaya hakkı vardır. 

Affeden tarafın dava hakkı yoktur.

Bir diğer önemli konu boşanma davasının açılmasını doğuracağı sonuçları önceden düşünmek ve bunlara göre tedbir almaktır. Boşanma davası açıldıktan sonra aynı evi kesinlikle paylaşmayın evinizi ayırın çünkü aynı evi paylaşmanız eşi afetmiş anlamına gelebilir. Kirada iseniz kirayı kim ödeyecek ? Mali durumunuz bundan nasıl etkilenecek ? Çocuklarınız eşinizle nasıl görüşecek ve okul durumları nasıl olacak ? Yeni bir işe mi başlayacaksınız? Ailenize bu durumu nasıl aktaracaksınız ? Bütün bunlarla baş ederken psikolojinizi nasıl sağlam tutacaksınız ? Bu ve pek çok sorunun cevabını önceden hazırlamanız işlerinizi çok kolaylaştıracaktır. 

 

Dedektif

Ozel Dedektif

Dedektiflik Burolari

Dedektif Burosu

Dedektif Fiyatlari
Ozel Dedektiflik Burosu
Dedektif Es Takibi